pdf1У газеті «Новини медицини і фармації» №3 (685), 2019 - 03.04.2019 р. була опублікована стаття під назвою «Ефективність застосування пероральних деконгестантів в купірованні назальної обструкції при риносинуситах у дітей».mili nosik reklama

Підготувала Тетяна Брандіс.

Риніти у дітей залишаються важливою проблемою в педіатрії, що пов'язано з їх гетерогенність, високими показниками поширеності та захворюваності [6-8].

Найбільш поширеною формою риніту серед дітей є алергічний риніт (АР), поширеність якого коливається від 12,0 до 22,0% [7].

Відповідно до сучасних уявлень, риніт - це запальне захворювання слизової носа, що характеризується не менше ніж двома назальними симптомами: ринореей, закладенням носа, чханням або назальний сверблячкою [9].

Саме назальная обструкція є одним з важких симптомів, спонукає батьків звернутися до лікаря і суттєво впливає на якість життя хворих.

З назальной обструкцією асоціюються порушення сну; емоційні, поведінкові, когнітивні розлади; дефіцит уваги і гіперактивність хворої дитини, а постійне дихання ротом призводить до появи ортодонтичних проблем і стає основою для формування ускладнень з боку ЛОР-органів (наприклад, розвитку риносинусита) [10-12].

Відомо, що ГРЗ, які постійно повторюються у дитини з проявами риніту можуть привести до формування алергічного/неалергічного риніту і хронічного риносинуситу - мультифакторних хронічних запальних захворювань верхніх дихальних шляхів.

Алергічний і неалергічний риніти можуть поєднуватися один з одним, з захворюваннями нижніх дихальних шляхів, їх прояви залежать від етіології, складу повітря, яке ми вдихаємо, профілю сенсибілізації і багатьох інших факторів.

У дітей вірусні інфекції верхніх дихальних шляхів приблизно в 13% випадків ускладнюються бактеріальним риносинуситом [1].

В етіології гострого риносинуситу провідне значення мають віруси, тропні до респіраторного епітелію, які викликають гостре запалення слизової оболонки носа. До цих вірусів відносяться: аденовірус, риновірус (більше 90 серотипів), КОРОНАВІРУС, миксовирус грипу, миксовирус парагрипу, ентеровірус, синцитіальний респіраторний вірус.