Під егідою Міністерства охорони здоров’я України та Українського центру наукової медичної інформації та патентно-ліцензійної роботи (Укрмедпатентінформ) 14-15 червня 2018 року у м. Дніпро відбулася «VI наукова сесія інституту гастроентерології НАМН України з міжнародною участю «Новітні технології в теоретичній і клінічній гастроентерології».

Цей науково-медичний форум (НМФ) внесений до Реєстру з’їздів, конгресів, симпозіумів та науково-практичних конференцій, які проводитимуться у 2018 році, до розділу «Науково-практичні конференції» під №164.

Організаторами проведення науково-медичного форуму стали:
• Державна установа «Інститут гастроентерології НАМН України»;
• ГС «Асоціація по вивченню та лікуванню хвороб органів травлення в Україні».

Мета НМФ полягала в ознайомленні присутніх з останніми науковими досягненнями ДУ «Інститут гастроентерології НАМН України». До участі у заході були запрошені фахівці наступних спеціальностей: лікарі за фахом «Гастроентерологія», «Дитяча гастроентерологія», «Терапія», «Загальна практика – сімейна медицина», «Хірургія», «Ендоскопія». Учасники НМФ були ознайомлені з змістовними і інформативними доповідями провідних науковців та фахівців з України, Білорусі, Польщі, Німеччини.

На обговорення був винесений широкий спектр наукових питань:
• проблеми діагностики і лікування дифузних захворювань печінки;
• проблеми діагностики і лікування запальних захворювань кишечника;
• ожиріння у дітей;
• діагностика і хірургічна мініінвазивна корекція сфінктерного апарату верхніх відділів травного каналу.

Відкрив конференцію Голова організаційного комітету - доктор медичних наук, професор, директор ДУ «Інститут гастроентерології НАМН України», головний спеціаліст НАМН України з гастроентерології і дієтології Юрій Миронович Степанов, який виступив з привітальним словом та зазначив, що всі заходи, які запланованы інститутом гастроентерології у поточному році, пройдуть під егідою ювілейної дати 25-річчя Національної академії медичних наук України.

В роботі організаційного комітету приймали участь: Діденко Володимир Ізотович - кандидат медичних наук, заступник директора з наукової роботи ДУ «Інститут гастроентерології НАМН України», Гравіровська Ніна Георгіївна - кандидат медичних наук, провідний науковий співробітник Інституту гастроентерології НАМН України, лікар ультразвукової діагностики, рентгенолог, Зав’ялова Ірина Юріївна - керівник Дніпропетровського обласного благодійного фонду «Інститут гастроентерології» НАМН України.

Розвиток медичної допомоги є дуже важливим як для пацієнтів так і для лікарів. Проблематика цього питання для суспільства актуальна як в Україні, так і за кордоном. На сьогоднішній день у нашій країні відмічається поширеність і зростання соціально значущих хвороб, до яких належать: хвороби системи кровообігу, метаболічні порушення, хвороби органів дихання, хвороби органів травлення та візуальні форми онкопатології. Хвороби органів травлення (ХОТ) у структурі поширеності хвороб серед населення України займають третє місце.

Найбільш небезпечними захворюваннями вважаються: СНІД, гепатит, туберкульоз, рак, грип, захворювання, викликані вірусами, бактеріями і грибами, а також велика група паразитарних захворювань, що викликаються гельмінтами. 

Наявність гельмінтів піддає організм людини загальній алергізації. В основному гельмінти заселяють тонкий або товстий кишечник, що провокує захворювання шлунково - кишкового тракту, які проявляються у вигляді диспепсичних розладів: здуття живота, блювота, пронос, запори. Глисти провокують зниження захисних сил організму, що дає розвиток безлічі захворювань і загострює наявні хвороби. Підвищується ймовірність розвитку вірусних і бактеріальних інфекцій. Можливий прояв легеневих захворювань: бронхіту, ларингіту або трахеїту.

Несвоєчасне лікування паразитів може призвести до тяжких наслідків, таким як, розвиток перитоніту і апендициту, непрохідність кишечника і порушення цілісності стінок кишечника, ураження печінки. Наявність гельмінтозів значно погіршує загальний стан організму людини - присутні хронічна втома, запаморочення, головний біль. У дітей можлива затримка фізичного зростання і розумового розвитку. Живильні речовини, що перехоплюються паразитами ведуть до розвитку анемії та гіповітамінозу, що пов'язано з недостатньою кількістю в організмі вітаміну В12 і заліза. 

Юрій Миронович Степанов - доктор медичних наук, професор, директор ДУ «Інститут гастроентерології НАМН України», головний спеціаліст НАМН України з гастроентерології і дієтології висвітлив проблему сучасних підходів до дегельмінтизації пацієнтів на прикладі антигельмінтних препаратів широкого спектру дії для лікування і профілактики глистових інвазій Ворміл та Ворміл Фіто (Mili Healthcare Ltd., Великобританія), які активні щодо всіх форм14 15 06 18 gastro паразитів - личинок, яєць, дорослих особин і цист, круглих, стрічкових глистів та найпростіших (лямблій) , що паразитують не тільки в кишечнику, але і в інших органах.

Діючою речовиною лікарського препарату Ворміл є альбендазол, який володіє найширшим спектром протигельмінтної дії, що підтверджено лікарями різних спеціальностей, такими як: педіатри, терапевти, сімейні лікарі, алергологи, дерматологи, гастроентерологи, інфекціоністи та інші.

Ворміл має низьку токсичність, активні речовини препарату не всмоктуються слизовою кишечника і виводяться з організму пацієнта за добу. Ворміл застосовують дорослим і дітям старше однорічного віку у вигляді сиропу, дітям з дворічного віку можна давати альбендазол в жувальних таблетках.

Препарат Ворміл Фіто - унікальний фітокомплекс для нормалізації функції ШКТ у пацієнтів при гельмінтозах і їх наслідках, після дегельмінтизації.

Ворміл Фіто виводить з організму людини продукти метаболізму і токсичні речовини, які виробляють паразити. Препарат містить13 лікарських рослин, 10 з яких мають активну протипаразитарну дію.

Ворміл Фіто покращує роботу шкт та стимулює апетит, відновлює пошкоджену слизову кишківника, знижує інтоксикацію при гельмінтозах, сприяє зменшенню рецидивів ентеробіозу та аскаридозу.

____________________________________________________________________________

Основною метою проведення науково-медичного форуму було обговорення сучасних методів діагностики і підходів до лікування захворювань органів травлення, а також обмін досвідом між провідними вченими і лікарями-практиками.