28 листопада 2017 року за підтримки Міністерства охорони здоров'я України, Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика відбувся науково-практичний семінар під назвою «Міждисциплінарний підхід до терапії внутрішніх хвороб».

Семінар пройшов в форматі телемосту. Відеотрансляція велася в містах Києві, Харкові, Полтаві та Чернівцях.

Метою проекту є підвищення професійної підготовки лікарів-терапевтів і сімейних лікарів, забезпечення безперервної післядипломної освіти та впровадження передових технологій в медичну практику.

Юдіна Людмила Володимирівна, кандидат медичних наук, доцент кафедри торакальної хірургії та пульмонології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика, виступила з доповіддю «Раціональна муколітична терапія у пацієнтів з хронічними захворюваннями дихальних шляхів» на прикладі препарату Мілістан від кашлю компанії Mili Healthcare.

Кашель - це симптом, з яким найбільш часто пацієнти звертаються до сімейного лікаря. Цей симптом28 11 17 milistan може говорити не тільки про застуду або ГРВІ, а і про багато інших легеневих захворюваннях.

Всім відомі симптоми простудних захворювань: нежить, закладеність носа, кашель з мокротою, біль в грудній клітці або в області навколо носа, а також нездужання, слабкість і підвищена температура тіла.

При недостатньому або запізнілому лікуванні ці захворювання можуть перейти в хронічні. Для полегшення стану хворого і попередження важких ускладнень застосовують терапію, спрямовану на поліпшення евакуації секрету з дихальних шляхів. У таких випадках у складі комплексної терапії призначають лікарські препарати, так звані муколітики, що поліпшують реологічні властивості мокротиння і забезпечують її виділення.

Препарат Мілістан від кашлю показаний для профілактики і лікування гострих і хронічних захворювань верхніх і нижніх дихальних шляхів. Відмінна переносимість препарату дозволяє допомогти пацієнтам не тільки з гострим, але і з хронічним кашлем.

Кочуева Марина Миколаївна - д.мед.н., професор кафедри терапії та нефрології Харківської медичної академії післядипломної освіти, выступила з доповідь під назвою «Респіброн в профілактиці і лікуванні бактеріальних ускладнень ХОЗЛ».

Хронічна обструктивна хвороба легень (ХОЗЛ) займає одне з провідних місць в структурі захворювань органів дихання у дорослих пацієнтів, а також входить до четвірки основних причин смертності. Якщо ХОЗЛ не лікувати, то в органах дихання відбуваються зміни, що знижують тривалість життя в середньому на двадцять - двадцять п'ять років.

Назва (ХОЗЛ) введене в ужиток не так давно. Під ним ховається досить велике число хронічних захворювань легенів, які викликають обструкцію, тобто закупорку дихальних органів, з утворенням дихальної недостатності. Протікають такі хвороби тільки в хронічній формі.

Патологічний процес починається в слизовій бронхів. Основними діагностичними критеріями є клінічні (кашель, мокрота і задишка).

28 11 17 respibronРеспіброн покриває весь спектр основних збудників даних захворювань: ларингіт, бронхіт, пневмонія, синусит, тонзиліт, отит.

Механізм дії препарату:

• Toll-Like (рецептори тривоги) - інструмент для розпізнавання мікробних агентів клітинами вродженого неспецифічного імунітету;

• DC - дендридна клітина запускає механізм неспецифічної і специфічної імунної відповіді;

• NK - природній кілер, клітина вродженого імунітету, яка знешкоджує вірусіндуковані клітини;

• TL - T-лімфоцити забезпечують розпізнавання і знищення клітин, які мають чужорідні антигени;

• BL - B-лімфоцити запускають синтез іммуноглобіна lgM, lgG, lgA;

• slgA і lgM, lgG, lgA - забезпечують противірусний захист, блокують прикріплення вірусів і бактерій до слизової оболонки дихальних шляхів.

Активує вроджений / неспецифічний імунітет. Надає швидку дію:

• Природні кілери (NK - клітини) - виявляють і знищують інфіковані вірусом або бактерією клітини.

• Дендритні клітини (фагоцити) - формують клітинний і гуморальний протимікробний імунітет.

• Фагоцитоз (розпізнавання і знищення) - сприяє знищенню бактерій.

• Лізоцим - здійснює бактерицидну дію.

Активує набутий / специфічний імунітет. Надає тривалу дію.

• Секреторний імуноглобулін А (IgA) - здійснює бактерицидну і противірусну дію.

• Специфічні імуноглобуліни IgA, IgM, IgG - захищають слизові верхніх дихальних шляхів від проникнення вірусів і бактерій, забезпечуючи резистентність (стійкість) організму до інфекції.

Таблетки Респіброн призначені для терапії пацієнтів, які страждають на гострі та підгострі форми інфекційних захворювань верхніх дихальних шляхів різної етіології.

Препарат може застосовуватися в якості профілактичного засобу у пацієнтів з хронічними і рецидивуючими інфекційними захворюваннями верхніх дихальних шляхів різної етіології (гострими респіраторними вірусними інфекціями, грипом, бактеріальним тонзилітом, фарингітом, ларингітом, синуситом, епіглотитом і ангіною, а також бактеріальним, вірусним і алергічний ринітом.

Також Респіброн може бути призначений в якості лікувального та профілактичного засобу при різних формах (хронічних, гострих, підгострих і рецидивуючих) інфекційних захворювань нижніх дихальних шляхів. У тому числі таблетки сублінгвальні призначають пацієнтам з трахеїтом, бронхітом, трахеобронхітом, бронхоектазами, хронічними захворюваннями легенів з явищами обструкції.

Респіброн рекомендований в якості профілактичного засобу дітям з частими гострими респіраторними захворюваннями і хронічними обструктивними захворюваннями легень.