За підтримки Міністерства охорони здоров'я України, Національної Медичної Академії Післядипломної Освіти імені П.Л. Шупика, Європейської групи «Належна практика безперервної медичної освіти» Good Cme Practice Group, Групи компаній «Медексперт» 29 вересня 2017 року в Києві - Харкові - Вінниці - Полтаві відбувся науково - практичний семінар в форматі телемосту «Раціональне використання антибіотиків у сучасному світі».

Юдіна Людмила Володимирівна, кандидат мед. наук, доцент кафедри фтизіатрії і пульмунологіі НМАПО імені П. Л. Шупика виступила з доповідю «Імплементація протоколів лікування пневмонії в клінічну практику (клінічної випадок)».

Людмила Володимирівна у своєму виступі представила основні підходи до діагностики і терапії пацієнтів з позалікарняною пневмонією.

Особливу увагу Людмила Володимирівна приділила проблемі антибіотикорезистентності. Сьогодні Міністерство охорони здоров'я України відзначає ключову роль у вирішенні питання антибіотикорезистентності, оскільки проблема нечутливості бактерій до антибіотиків, що застосовуються для лікування викликаних ними інфекцій, набуває глобальних масштабів.

Антибиотикорезистентність мікроорганізмів визнана однією з найнебезпечніших загроз для людства. Неправильно обраний антибіотик або режим його застосування обумовлюють неефективність початкового лікування, необхідність додаткових відвідувань лікаря і повторних курсів терапії, що призводить до значного підвищення її вартості.

Одним з ефективних способів боротьби з антибіотикорезистентністю бактерій, обумовленою продукцією β-лактамаз вважають комбінування β-лактамних антибіотиків з різними інгібіторами β- лактамаз, серед яких широке клінічне застосування отримали клавуланова кислота, сульбактам та тазобактам.

Одним з таких комбінованих препаратів на ринку України є Сульбактомакс («Mili Healthcare», Великобританія) - оригінальна комбінація цефтриаксона і сульбактаму який є інноваційним антибіотиком з розширеним спектром антибактеріальної активності: він активний відносно більшості збудників інфекцій різної локалізації, включаючи штами мікроорганізмів, які продукують β -лактамази широкого і розширеного спектру дії.

І на закінчення своєї доповіді Людмила Володимирівна підсумувала, що оригінальний комбінований препарат Сульбактомакс видається більш ефективною альтернативою незахищеним цефалоспоринам у лікуванні пацієнтів з негоспітальною пневмонією 2-4-ї груп.